Jozef Kokoška je individuálny a tímový mentor rozvoja talentov a silných stránok a tiež lektor a konzultant Vedenia a riadenia zmeny
by on
Jozef Kokoška je individuálny a tímový mentor rozvoja talentov a silných stránok a tiež lektor a konzultant Vedenia a riadenia zmeny
by on
Jan Hrabík celý život dává věci a lidi kolem sebe do pohybu. Vytváří změnu aktivně a vědomě svým vlastním příkladem a snahou žít dobře. Po ukončení univerzitního studia vybudoval společnost SPARRING PARTNERS, která pečuje o zdraví jednotlivců a firem a ukazuje oběma stranám, že lze tvořit pracovní prostředí, kde se lidem žije dobře. Po deseti letech se vrátil zpět na půdu své Alma mater – FTVS UK, aby ji také rozhýbal k větší dynamice a smysluplnosti. Zde přednáší svou koncepci sportu, jako nástroje k zdravému životu, spolupráci a radosti v naší společnosti. Ovlivňuje tak každý rok myšlení stovek studentů a snaží se tímto způsobem vytvářet změnu, která se promítne do celého školství. Jan se též aktivně věnuje práci s mužskou komunitou jako facilitátor a lektor při projektu Mužské cesty. Všechny tyto projekty, společně s rodinou, jsou jeho způsobem, jak žít své hodnoty a inspirovat.
Na přednášce se dozvíte jak důležitý je pohyb v životě muže na cestě za svými cíli. Proč na sobě pracovat systematicky a jak si tento návyk osvojit. Budeme mluvit o síle rutiny a tvorbě vlastních standardů. Společně vytvoříme prostor vzájemné inspirace a podpory mužů, kteří si mohli vybrat, že na tuto konferenci nepřijdou. Ale přišli.
by on
Aleš Bednařík je vyštudovaný psychológ a celý život sa ďalšiemu štúdiu psychológie venuje. Vyše 25 rokov vedie soft-skills tréningy – na komunikačné zručnosti, vedenie ľudí, vedenie porád a workshopov, riešenie konfliktov, prezentačné zručnosti, vedenie hodnotiaco-motivačných rozhovorov a ďalšie komunikačné témy.
Prejdeme si najčastejšie, aj keď často neznáme prejavy správania vo vzťahoch, ktorými si ich sami ničíme alebo aktívne upevňujeme. Aleš bude vychádzať aj z mnohých prieskumov, o ktorých píše vo svojej novej knihe Labyrintom lásky, ktorú si budete môcť na konferencii kúpiť.
by on
Dušan Plichta, srdcom dobrodruh, mysľou biohacker a dušou manžel, otec 2 detí a tvorca značky Powerlogy.
Ako muži väčšinou uznávame hodnotu zodpovednosti , ale otázkou je či ju vnímame komplexne a či sa vieme pozrieť do vlastného zrkadla. Nejde tu totiž len o zodpovednosť v práci, rodine, spoločnosti, kde hráme rôzne role a nosíme rôzne masky pre obhajobu si vlastnej hodnoty na základe materiálneho úspechu a uznania. Pozrime sa na zodpovednosť voči sebe, svojmu zdraviu, autenticite a životnej energii. Tak aby sme potom nemuseli narážať na súčasnú krízu mentálnych a duševných chorôb ako sú stavy depresie, závislosti, workoholizmu, úzkosti, ktoré sú podľa mňa znamením, že sme sa odpojili od seba a svojho tela.
by on
David Škrobánek pracuje celý svůj profesní život s lidmi. Pracoval téměř 15 let na různých pozicích v „Lidských zdrojích“ (HR) v mezinárodních společnostech a své poslední čtyři roky v korporátní sféře strávil na pozici Personálního ředitele pro Severní Evropu v Londýně. Po jeho návratu do České republiky hledal práci s možností flexibility, aby mohl pečovat o své tři děti ve střídavé péči, ale tvrdě narazil na realitu pracovního trhu v České republice, protože všude byl kvůli tomuto požadavku odmítnut. Protože v tomto požadavku nechtěl udělat kompromis, rozhodl se pro změnu a stal se HR konzultantem na volné noze, koučem a mentorem.
Díky své zkušenosti a pochopení, jak jsou tátové důležití a zároveň opomíjení ve výchově dětí, rozhodl se založit projekt Dobrý táta, který pomáhá tátům a zaměstnavatelům hledat řešení pro zkombinování rodinných a profesních životů tátů. V rámci projektu pomáhá jak individuálně mužům formou mentorinku a také dělá workshopy ve firmách pro táty. Natáčí také podcasty Dobrý táta – rozhovory (nejen) pro táty. V tomto roce David získal za Dobrého tátu významné ocenění – cenu Kreativní hrdina pro přínos na individuální úrovni, pořádanou Holandskou obchodní komorou. Vystoupil také v DVTV a v show Trochu inak s Adélou.
by on
Informačnej bezpečnosti sa venuje viac ako 10 rokov. Na pozícii špecialistu informačnej bezpečnosti v jednej z najväčších slovenských bánk sa z veľkej časti venuje praktickej bezpečnosti a uplatňovaniu bezpečnostných opatrení pri návrhu a revíziách riešení. Konzultuje návrhy, architektúru a implementácie nových technológií. Partnerom približuje spôsob rozmýšľania „bezpečákov“, vysvetľuje opodstatnenosť a prínosy myslenia na bezpečnosť dopredu, z opačnej strany vie demonštrovať dopady nezabezpečenia. Bezpečnosti sa vo svojej roli venuje komplexne – od komunikácie s developermi a architektmi, cez bezpečnostné školenia a zvyšovanie povedomia bežných používateľov, testovanie bezpečnostných vlastností riešení, riešenie bezpečnostných incidentov až po komunikáciu s vlastníkmi riešení, dodávateľmi a top manažmentom.
Zároveň pôsobí ako lektor kurzov Manažér kybernetickej bezpečnosti-II Kompetenčného a certifikačného centra kybernetickej bezpečnosti.
Vo fyzickom svete sa od malička potýkame s nástrahami a naučili sme sa ako sa na ne pripraviť, a najlepšie im predísť. Cvičíme, posilujeme, beháme, chodíme na sebaobranu a bojové športy. Učíme sa komunikovať a deeskalovať situácie, sme zvyknutí posudzovať získané informácie a vyhodnotiť úroveň nebezpečia, ktorá nám hrozí na ulici, stretnutí, práci, či v prírode. Digitálny svet je paralelný k tomu fyzickému so silným presahom. V digitálnom priestore prebieha časť našej existencie – práca, komunikácia, virtuálne stretnutia, nákupy, správa financií a aj udržiavanie kontaktov s kamarátmi. Tento svet sa vďaka technológiám vyvíja oveľa rýchlejšie a je výzvou udržať krok. My si prejdeme niektoré útoky v digitálnom svete, čo útočníkov zaujíma a prečo fungujú. Každý útok doplníme o set best practice ako sa správať, aby sme im predišli a chránili seba a blízkych pred novovzniknutými nástrahami.